Actual· 1 min citire

BEBELUŞ ABANDONAT pe scările unei clinici private din Sibiu

BEBELUŞ ABANDONAT pe scările unei clinici private din Sibiu

BEBELUŞ ABANDONAT pe scările unei clinici private din Sibiu

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 13 ian. 2015, 11:14

Poliţiştii au deschis o anchetă în cazul unui bebeluş găsit abandonat într-o pungă, pe scările unei clinici private din municipiul Sibiu, lângă el fiind lăsat un bilet în care mama acestuia arăta că nu are resurse materiale pentru a-l creşte.

Purtătorul de cuvânt al Poliţiei Judeţene Sibiu, Luciana Balteş, a declarat, marţi dimineaţă, pentru MEDIAFAX, că oamenii legii au fost sesizaţi că un bebeluş a fost abandonat pe scările unei unităţi medicale din Sibiu.

"Am fost sesizaţi luni seară de către angajaţii clinicii Polisano, că pe scările unităţii a fost găsit un bebeluş de sex feminin, care a fost abandonat cel mai probabil de mamă", a spus Luciana Balteş.

Ea a precizat că în acest caz a fost deschisă o anchetă pentru identificarea mamei şi a copilului.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual