Advertising
Advertising
Bărbatul fugit de sub escortă pe aeroport, reținut după două săptămâni
4 ian. 2022, 07:06
Actualizat: 4 ian. 2022, 07:06

Bărbatul fugit de sub escortă pe aeroport, reținut după două săptămâni
Articol scris de Scris de Realitatea.NET
Advertising
Sursă: Realitatea PLUS
Bărbatul care a fugit, înainte de Crăciun, de sub escorta poliţiştilor de frontieră de pe Aeroportul din Cluj, a fost prins în apropierea Poliţiei Judeţene Timiş.
Tânărul de 37 de ani a fost condamnat în Anglia la un an și șase luni de închisoare pentru infracțiuni rutiere și era căutat și în alte țări.
În 21 decembrie, a fost adus în România de la Londra cu o avionul și, într-un moment de neatenție al polițiștilor, a fugit din aeroport.
Când l-au găsit oamenii legii, fugarul a declarat că intenționa să se predea. Acum, el se află în Penitenciarul din Timișoara.
Advertising
Advertising
Citește și:
- 23:25 - Ilie Bolojan, despre banii din SAFE:”Ne împrumutăm din cauza războiului Rusiei”
- 23:20 - Ce grup din Parlament este pregătit să susțină un guvern minoritar condus de Bolojan
- 22:51 - Paradoxul HoReCa în 2026: Restaurante pline, dar pe marginea prăpastiei. De ce riscă 25% dintre localuri falimentul?
- 22:39 - Criza de încredere în clasa politică: Robert Turcescu cere „întoarcerea la popor” și vot corect
Advertising
Advertising
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News
Advertising
Advertising













