Anchetă la o şcoală din Prahova: un copil a sărit de la etaj, când profesorul a intrat în clasă

Anchetă la o şcoală din Prahova: un copil a sărit de la etaj, când profesorul a intrat în clasă
Incidentul a avut loc marţi, în jurul orei 13.00, la Şcoala „Sfânta Maria” din Mizil. Un copil de 13 ani a căzut de la etajul I al unităţii de învăţământ.
Copilul care a căzut de la etaj avea un traumatism la ochiul drept şi o plagă la buza inferioară, motiv pentru care a fost dus la spital. Acum se va face o anchetă la şcoală pentru a se afla cum anume a căzut băiatul de la etajul I al clădirii.
Şedinţa Consiliului Profesoral, dar şi cea a Consiliului de Administraţie vor avea loc mâine, la ora 11.30. Conducerea unităţii de învăţământ a transmis deja o informare cu privire la incident Inspectoratului Şcolar Prahova, scrie Observatorulph.ro.
Se pare că elevul ar fi sărit de la etajul I cu doar câteva minute înainte să se sune de intrare, chiar în momentul în care profesorul de educaţie plastică intra în clasă, Din fericire, starea băiatului este bună.
Contactată telefonic, conducerea şcolii a anunţat că măsurile disciplinare vor fi luate în cadrul cele două şedinţe care vor avea loc mâine.
Citește și:
- 23:42 - Amendă de 5.000 lei pentru un șofer prins în centrul Capitalei cu o cifă: bărbatul nu avea autorizaţie pentru Zona A - FOTO
- 23:34 - Suspect arestat în Austria după contaminarea unor borcane cu mâncare pentru bebeluși
- 23:00 - Șofer din Maramureș, amendat cu 5.000 lei după mai multe depășiri periculoase: conducătorul auto, filmat din elicopter
- 22:38 - Război Orientul Mijlociu. Iranul pune presiune pe Trump: "Mingea e în terenul SUA"
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














