ALERTĂ alimentară în magazine! Fruct adorat de români, RETRAS de la vânzare. Pericol imens pentru sănătate

Fructe cu pesticide, RETRASE dintr-un supermarket din România
ANSVSA anunță retragerea de la vânzare unui lot de fructe adorate de români din magazine. Motivul rechemării este nivelul ridicat de pesticide.
Vă informăm că urmare a depasirii valorilor admise de reziduuri de pesticide (Bromopropilat și Imidacloprid) SC MICROFRUITS SRL a inițiat retragerea de la comercializare si rechemarea de la client a articolului mentionat mai jos.
Motivul rechemării: depășire a valorilor admise de reziduuri de pesticide (Bromopropilat și Imidacloprid).
Denumire produs: PEPENE VERDE, Origine: TURCIA, Lot: 108, Produsele au fost comercializate în perioada: 18.04.2022 – 20.04.2022.
Se recomandă persoanelor care dețin produse din lotul descris mai sus, comercializate în perioada 18.04.2022-
19.04.2022, să nu le consume, ci să le distrugă sau să le aducă înapoi la punctul nostru de lucru din Afumați, Sos, Linia de Centura Dreapta, Nr. 92, Complex Su Market, Stand B8 județ Ilfov, respectiv Str. Sos. Gării nr. 16, Branești, Jud. Ilfov.
Pentru informații suplimentare, puteți contactați SC MICROFRUITS SRL la adresa de email: Comenzi.fruct@gmail.com.
Lista completă a alimentelor retrase o găsiți AICI.
Citește și:
- 23:50 - Două decese și un caz grav, după un focar de sindrom respirator acut pe o navă de croazieră din Atlantic
- 23:15 - Dispute între Berlin și Washington, dar Friedrich Merz respinge ruptura de Trump: Nu renunţ la colaborarea transatlantică
- 22:56 - Accident fatal în Suceava: o femeie a murit după ce a fost lovită de tren
- 22:38 - Iranul analizează răspunsul transmis de SUA la planul în 14 puncte pentru încetarea războiului din Orient
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














