Advertising
Advertising
50 de mineri, în direct la "Jocuri de Putere": Guvernul urmăreşte închiderea minei de uraniu

50 de mineri, în direct la "Jocuri de Putere": Guvernul urmăreşte închiderea minei de uraniu
Scris deRealitatea.NET
Publicat7 sept. 2016, 23:25
Actualizat7 sept. 2016, 23:46
În jur de 200 de mineri care îşi caută dreptate au venit, miercuri seară, în Bucureşti. 50 din aceştia au ajuns în platoul emisiunii "Jocuri de Putere". Minerii de la Exploatarea de Uraniu de la Crucea sunt nemulţumiţi de faptul că nu şi-au primit avansul la salariu pentru luna august şi norma de hrană pe ultimele cinci luni. Aceştia acuză Guvernul că urmăreşte închiderea minei de la Crucea şi transformarea lor în şomeri.
Citește și
- 19:00Putin acuză că Occidentul se pregătește de război cu Rusia: „Răspunsul va fi unul nuclear!”
- 18:48Rabla 2026: Schimbări majore și reguli noi pentru persoanele fizice
- 18:32Culisele „Pactului” propus de PNL, deconspirate de Miron Mitrea: „Se bazează pe voturi de la cei care nu se înțeleg. Vor doar să împartă sute de milioane de euro”
- 17:02Noua regulă din Codul Rutier pentru șoferii cu permis de sub doi ani
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























