Actual· 1 min citire

O jurnalistă a descoperit că are cancer la sân, în direct, în timp ce filma în spital

O jurnalistă a descoperit că are cancer la sân, în direct, în timp ce filma în spital

O jurnalistă a descoperit că are cancer la sân, în direct, în timp ce filma în spital

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 3 nov. 2019, 14:20

O jurnalistă a fost diagnosticată cu cancer la sân după ce a fost de acord să transmită în direct prima sa mamografie pentru luna de conștientizare a cancerului la sân.

Ali Meyer, în vârstă de 40 de ani, părea relaxată și fericită atunci când se pregătea pentru un screening de rutină, în octombrie, anul trecut, la centrul Stephenson pentru Cancer din Oklahoma.

La scurt timp după mamografie, reporterul s-a filmat în timp ce suspina. „Am sperat să fie o mamografie mică de rutină, însă nu a fost așa. Eram sigură că nu găsim nimic astăzi, însă e alta situația. Am cancer la sân și încă nu am toate răspunsurile. O să fac un RMN săptămâna viitoare pentru a confirma exact cu ce avem de-a face și să punem la punct un plan", a spus jurnalista.

„A fost greu și șocant. Te cam zdruncină această veste. Nu mă așteptam să primesc acest diagnostic, dar asta am", a adăugat femeia. Ce a urmat vezi pe RealitateadeSibiu.net.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual