Actual· 1 min citire

Descoperire şocantă într-un tomberon, în Vâlcea

Descoperire şocantă într-un tomberon, în Vâlcea

Descoperire şocantă într-un tomberon, în Vâlcea

Publicat28 oct. 2018, 21:27
Actualizat28 oct. 2018, 21:31

Cinci kilograme de mercur au fost găsite într-un tomberon, în municipiul Râmnicu Vâlcea.

Inspectoratul județean pentru Situații de Urgență a intervenit cu un echipaj de de-contaminare.

Perimetrul a fost izolat, iar mercurul a fost colectat de experți, cu ajutorul echipamentelor speciale. Intervenția a durat aproximativ 3 ore.

Un echipaj de poliție a asistat la întreaga operațiune, iar autoritățile au deschis o anchetă. Mercurul a fost descoperit de un trecător, care a sunat la 112, după ce a observat substanța pe jos.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual