Actual· 1 min citire

Dacă suferi de aceste boli nu vei mai putea conduce mașina

Dacă suferi de aceste boli nu vei mai putea conduce mașina

Dacă suferi de aceste boli nu vei mai putea conduce mașina

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 19 dec. 2017, 14:17

Ministerul Sănătății a lansat un proiect de act normativ care restricționează dreptul de conducere a unui autovehicul de către persoanele care au anumite boli. 

Românilor cu probleme cardiace sau diabet le va fi mai dificil să obțină permisul auto, potrivit avocatnet.ro. Persoanele care doresc obținerea permisului de conducere auto și care suferă de afecțiuni cardiovasculare sau diabet zaharat vor putea obține mai greu dreptul de a conduce un autovehicul, potrivit unui proiect de act normativ lansat recent în dezbatere publică de către Ministerul Sănătății.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual