Ultimele Stiri· 1 min citire

Revoltator: masinile circula in voie pe noua pista de biciclete de pe Bega, care se distruge!

Revoltator: masinile circula in voie pe noua pista de biciclete de pe Bega, care se distruge!

Publicat14 dec. 2014, 20:24
SursăTion.ro

Bicicliştii... încep să nu mai aibă loc de maşini pe noua pistă de cicloturism realizată pe bani europeni pe malul canalului Bega, în aval de Timişoara, spre graniţa cu Serbia. Iar problema cea mai mare este că asfaltul proaspăt începe să se umple de fisuri în condiţiile în care pe pista pentru biciclete se plimbă de la maşini mici la utilaje grele. Autorităţile cunosc situaţia şi admit că vina le aparţine parţial şi celor care lucrează la pistă. Administraţia Bazinală de Apă Banat dă asigurări că lucrarea va fi ca la carte atunci când va fi gata complet, dar bicicliştii sunt revoltaţi... Citește mai departe...

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri