Actual· 1 min citire

VIDEO. Porumbelul care ducea droguri deţinuţilor, împuşcat

VIDEO. Porumbelul care ducea droguri deţinuţilor, împuşcat

VIDEO. Porumbelul care ducea droguri deţinuţilor, împuşcat

Publicat3 sept. 2017, 14:01
Actualizat3 sept. 2017, 14:03

Un porumbel care căra droguri pentru deţinuţii unei închisori din Argentina a fost împuşcat de poliţie.

Pasărea a fost observată când zbura deasupra zidurilor închisorii din Santa Rosa. Avea ataşat un săculeţ plin cu sedative, marijuana şi un stick USB.

Şefii penitenciarelor din Argentina au avertizat încă din 2013 că traficanţii folosesc porumbei care fac între 10 şi 15 călătorii într-o singură zi. La începutul acestui an, un porumbel care căra 178 de pastile de ketamină a fost prins în Kuweit.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual