Ultima declarație a lui Grindeanu înainte moțiune: M-am întâlnit, dimineață, cu Liviu Dragnea
Ultima declarație a lui Grindeanu înainte moțiune: M-am întâlnit, dimineață, cu Liviu Dragnea
Premierul Sorin Grindeanu a confirmat că a avut, miercuri dimineață, o întâlnire cu liderul PSD, Liviu Dragnea, în cadrul căreia au încercat să găsească o soluție pentru criza politică din România, însă fără succes.
Grindeanu a explicat că președintele social-democraților i-a cerut să demisioneze înainte de votul din plenul reunit al Parlamentului, însă a subliniat această variantă nu este posibilă.
"Nu am avut o întâlnire cu Tăriceanu. Am avut o întâlnire cu domnul Dragnea. Am încercat să găsim o soluție. Dânsul continuă să riște, cerând să demisionez înainte de a intra în sala de vot. Lucrul acesta nu este posibil, așa că mergem la vot", a declarat premierul.
După ce a stat de vorbă cu jurnaliștii, acesta a plecat spre sala în care se ține votul pe moțiune, însă a greșit direcția, spre amuzamentul celor prezenți
Citește și:
- 14:45 - Prăjitură pufoasă cu pere și scorțișoară. Rețeta unui desert perfect pentru minivacanța de 1 Mai
- 14:28 - Suplimentul pe care multă lume îl consumă, dar care poate fi toxic. Semnal de alarmă tras de un neurolog
- 13:33 - Ce poți face cu cenușa de lemn. Este extrem de benefică în grădină. Află de ce!
- 12:39 - Alimentul care luptă împotriva colesterolului. Ce recomandă nutriționistul Mihaela Bilic
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














