Ultimele Stiri· 1 min citire

Pui de lebădă salvat

Pui de lebădă salvat

Pui de lebădă salvat

Publicat16 ian. 2009, 07:53
SursăComentariu: Mihailescu Edgar

Treceam ieri pe podul peste raul Olt în dreptul localităţii Slatina şi am văzut maşini parcate multe persoane care se uitau spre râu, am oprit şi m-am uitat să văd ce este la aproximativ 150-200m. Privind mai atent am descoperit că este un pui de lebadă prins în gheaţă. Am aflat de la cineva că pompierii au răspuns unui apel la 112 şi au pornit acţiunea de salvare.  Cei trei pompieri prin dăruirea de care au dat dovadă au salvat puiul de lebadă.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri