Ultimele Stiri· 1 min citire

Porturile constănţene au fost închise din cauza ceţii dense

1 dec. 2008, 12:00
Actualizat: 7 dec. 2015, 11:13

Porturile constănţene au fost închise din cauza ceţii dense

Articol scris de Realitatea.NET
Sursă: REALITATEA.NET

Operaţiunile portuare au fost sistate, duminică noapte, în porturile constănţene, din cauza ceţii dense, vizibilitatea pe mare scăzând sub o jumătate de milă marină, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit autorităţilor portuare, manevrele de încărcare şi descărcare ale navelor în porturile Constanţa Nord, Constanţa Sud - maritim şi fluvial, Midia şi Mangalia au fost suspendate în cursul nopţii de duminică spre luni, din cauza vizibilităţii extrem de scăzute, în condiţii de ceaţă.

De asemenea, din acelaşi motiv a fost oprit şi tranzitul de barje prin ecluza de la Agigea a Canalului Dunăre - Marea Neagră.

Toate manevrele şi operaţiunile portuare vor fi reluate imediat ce condiţiile meteorologice se vor îmbunătăţi.

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri