Porsche a lansat cel mai nou model, Panamera, în Shanghai - VEZI GALERIE FOTO

Porsche a lansat cel mai nou model, Panamera, în Shanghai - VEZI GALERIE FOTO
Sedanul de lux, Porsche Panamera, a fost lansat la Salonul Auto de la Shanghai, după ce a stârnit interesul cumpărătorilor din întreaga lume.
Modelul Panamera cu patru uşi a fost lansat în China, pentru că aceasta este singura piaţă auto care are estimări de creştere în următoarea perioadă. Oficialii Porsche au privit în perspectivă şi s-au îndreptat către cea mai promiţătoare piaţă la nivel global. Creşterea pieţei auto în China este aşteptată să se ridice la 10%, iar segmentul auto de lux ar putea creşte chiar cu 20%.
Este numai al patrulea model complet nou de autoturism lansat de Porsche, iar entuziaştii auto aşteptau o lansare "acasă", la Frankfurt, sau măcar în Statele Unite, cea mai mare piaţă pentru producătorul auto.
Citește și:
- 14:51 - Zodiile inflluentata de luna Plină din această perioadă, începând cu data de 1 mai. Planul profesional se va reconfigura
- 13:34 - Ce riscuri ascund micii consumați în exces și combinați cu berea. Avertisment din partea specialiștilor
- 11:48 - Alimentul iubit de români care poate deveni periculos. Semnal de alarmă de la un medic epidemiolog
- 10:41 - Soluții naturale și la îndemâna oricui pentru gândacii de bucătărie. Vei scăpa de ei în numai câteva ore
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














