Medicul lui Michael Jackson avea datorii foarte mari

Medicul lui Michael Jackson avea datorii foarte mari
Conrad Murray avea datorii de 435.000 de dolari, înainte de a deveni medicul personal al cântăreţului Michael Jackson, de la care primea lunar 150.000 de dolari.
Potrivit CNN, în ultimii doi ani, medicul Murray acumulase datorii foarte mari. Se pare că acesta a fost încântat de ideea de a renunţa la activitatea din spital şi de a deveni medicul personal al regelui muzicii pop, de la care primea lunar 150.000 de dolari.
Conrad Murray a lucrat în clinici din Nevada şi Texas, după ce a absolvit Meharry Medical College, o celebră universitate americană pentru studenţii de culoare din Nashville (Tennessee), în 1989.
Colegii de breaslă de la clinicile medicale din Houston şi Las Vegas au fost surprinşi să afle că va renunţa la funcţia sa pentru a lucra pentru Michael Jackson. După moartea regelui muzicii pop, Conrad Murray a devenit principalul suspect al anchetei demarate de LAPD. Cu toate acestea, mulţi dintre foştii săi pacienţi au declarat că îl susţin pe medicul suspectat de omucidere.
După finalizarea studiilor, problemele financiare ale lui Murray au devenit şi mai evidente.
Citește și:
- 14:51 - Zodiile inflluentata de luna Plină din această perioadă, începând cu data de 1 mai. Planul profesional se va reconfigura
- 13:34 - Ce riscuri ascund micii consumați în exces și combinați cu berea. Avertisment din partea specialiștilor
- 11:48 - Alimentul iubit de români care poate deveni periculos. Semnal de alarmă de la un medic epidemiolog
- 10:41 - Soluții naturale și la îndemâna oricui pentru gândacii de bucătărie. Vei scăpa de ei în numai câteva ore
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














