Ultimele Stiri· 1 min citire

Mai multe specii de arbori si arbusti din parcurile timisorene sunt in pericol

Mai multe specii de arbori si arbusti din parcurile timisorene sunt in pericol

Publicat16 ian. 2014, 20:07
SursăTion.ro

Arborii şi arbuştii din mai multe parcuri ale Timişoarei, în special cele din zona centrală a oraşului, sunt afectaţi de diferite boli şi dăunători, cum ar fi păduchele lânos, au constatat autorităţile locale la începutul acestui an. Cum deocamdată avem parte de o iarnă blândă, reprezentanţii municipalităţii anunţă tratamente fitosanitare, afirmând că în caz contrar duzii, merii, prunii ornamentali şi pinii ar putea ajunge să se usuce complet. Citește mai departe...

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri