Gabriela Szabo ia startul în concursul de la Bistrița care îi poartă numele
Gabriela Szabo ia startul în concursul de la Bistrița care îi poartă numele
Gabriela Szabo, medaliată cu aur la Jocurile Olimpice de vară din anul 2000 de la Sydney, în proba de 5.000 m, va participa în data de 9 mai la concursul care îi poartă numele și care are loc în fiecare an la Bistrița.
Participarea la această competiție este gratuită, dar numărul de locuri este limitat la 1.200 de concurenți, informează un comunicat remis AGERPRES.
Înscrierile la "Gabriela Szabo RUNFEST", ajuns la cea de-a X-a ediție, se fac exclusiv online pe pagina concursului de pe www.runfest.ro până pe data de 6 mai 2015.
Gabriela Szabo, ministrul Tineretului și Sportului, va alerga împreună cu cei mici în cursa de pe traseul scurt din cadrul evenimentului. Traseul are lungimea de 2 până la 8 km, iar cursele sunt organizate pe categorii de vârstă.
Câștigătorii vor oferi premii în bani, cupe, medalii și diplome, iar toți participanții vor pleca acasă cu tricoul competiției.
Citește și:
- 14:51 - Zodiile inflluentata de luna Plină din această perioadă, începând cu data de 1 mai. Planul profesional se va reconfigura
- 13:34 - Ce riscuri ascund micii consumați în exces și combinați cu berea. Avertisment din partea specialiștilor
- 11:48 - Alimentul iubit de români care poate deveni periculos. Semnal de alarmă de la un medic epidemiolog
- 10:41 - Soluții naturale și la îndemâna oricui pentru gândacii de bucătărie. Vei scăpa de ei în numai câteva ore
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














