Ultimele Stiri· 1 min citire

"Amazing Race" în România: Nadia, Dracula şi o şatră

10 mar. 2009, 10:36
Actualizat: 10 mar. 2009, 10:37
"Amazing Race" în România: Nadia, Dracula şi o şatră

"Amazing Race" în România: Nadia, Dracula şi o şatră

Articol scris de Realitatea.NET
Sursă: REALITATEA.NET

Reality show-ul laureat cu 11 Emmy-uri şi-a adus concurenţii, în premieră, şi pe traiectoria românească. Episodul 3 din cel de-al 14-lea sezon “Amazing Race” a trecut prin România.

Multipremiatul show produs de CBS a filmat un episod, în premieră, şi în ţara noastră, focalizându-şi atenţia în special pe Nadia şi faima lui Dracula.

Filmările în România au durat două zile, la începutul lunii noiembrie 2008. “Probele din concurs au fost repetate de foarte multe ori de către cei din echipă, cu mult timp înainte de sosirea concurenţilor, pentru a ne asigura că pot fi trecute de către toţi concurenţii. Pot să asigur toţi fanii acestui spectacol că este 100% real şi nimic nu este aranjat. Totul este filmat în timp real”, spune Eugen Dincă, director de producţie la Dove Production, agenţia care i-a ajutat pe cei de la CBS să filmeze în România.

CITEŞTE MAI MULT ÎN COTIDIANUL

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri