Nicușor Dan a semnat demisiile miniștrilor PSD. Luni, președintele bagă în ședință PSD-PNL-USR-UDMR

Nicușor Dan
Președintele României, Nicușor Dan, a anunțat că a semnat demisiile miniștrilor PSD și propunerile miniștrilor interimari trimise de Guvern. Șeful statului a subliniat că își va continua rolul de mediator, iar luni va avea o ședință cu liderii partidelor PSD, PNL, USR și UDMR.
”Îmi voi exercita în continuare rolul de mediator”
”Am semnat asearǎ demisiile miniștrilor social-democrați și propunerile de miniștri interimari, transmise de către Guvern.
Îmi voi exercita în continuare rolul de mediator. Ca atare, i-am invitat, luni, pe liderii celor patru partide politice pro europene și pe liderul grupului parlamentar al minorităților naționale, pentru a avea o discuție tehnică și aplicată despre programele majore pentru România, precum SAFE și PNRR”, a scris președintele Nicușor Dan pe pagina sa de Facebook.
Citește și:
- 10:03 - AUR depune moțiune de cenzură la începutul lunii mai. Petrișor Peiu: Guvernul actual a provocat o criză economică
- 09:32 - George Simion, mesaj ferm: ”AUR nu va face alianță cu PSD sau PNL. Ilie Bolojan trebuie să plece”-VIDEO
- 23:39 - Ministerul Dezvoltării a alocat aproape 147 de milioane de lei pentru 100 de proiecte de reabilitare a clădirilor
- 21:49 - George Simion, atac dur la adresa lui Nicușor Dan: " Iși bate joc de cel puțin jumătate de țară!" - VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














