Advertising
Advertising
România plătește energie mai scumpă decât țările bogate. Exportăm ieftin, importăm scump

România plătește energie mai scumpă decât țările bogate. Exportăm ieftin, importăm scump
Scris deGeorgiana Balaban
Publicat25 oct. 2025, 12:59
SursăRealitatea PLUS
Paradox uriaș! Țara noastră plătește cea mai scumpă energie electrică din Uniunea Europeană, deși ne aflăm la coada clasamentului atunci când vine vorba de salarii și pensii.
Citește și
- 22:06Taxe de 100% pentru Europa? Donald Trump amenință statele care vizează companiile tech din SUA
- 16:08Decizie de ultimă oră: 200 de milioane de euro din PNRR merg la privat
- 15:54BNR a înregistrat în 2025 un profit de 2,346 miliarde lei, cu 39% mai mic față de anul anterior
- 14:5815 mașini de lux de peste 1,3 milioane de euro, scoase la vânzare de statul român
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























