Advertising
Advertising
Consilierii USR au idei trasnite: „În străinătate, ca turist, îmi place să merg şi în cimitire”

Foto/Profimedia
Scris de Realitatea.NET Publicat: 25 iun. 2026, 19:18
Consilierul local USR Diana Mureșan a solicitat Primăriei Sibiu, în ședința de joi, demararea unei ample campanii de plantare de copaci în Cimitirul Municipal. Propunerea, inspirată de Cimitirul Evanghelic și de modele din străinătate, urmărește transformarea pe termen lung a acestui spațiu într-un cimitir-parc, notează Agerpres.
Citește și
- 20:55Traseele de mare altitudine din Munţii Bucegi, deschise. Recomandările salvamontiştilor pentru amatorii de drumeții
- 16:23Taxe mai mari de la 1 iulie. Noua majorare a salariului minim, anulată de impozitele pe muncă
- 15:36Ambasada Greciei vrea să liniștească turiștii în legătură cu peștele-iepure. Pericolul, mult exagerat
- 15:04Emil Boc interzice steagul și imnul Rusiei la o importantă competiție sportivă din Cluj
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























