Actual· 1 min citire

Văcăriu neagă întâlnirea cu omologul său francez pentru a favoriza construcţia unui complex comercial în România

Văcăriu neagă întâlnirea cu omologul său francez pentru a favoriza construcţia unui complex comercial în România

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 1 dec. 2008, 12:00

Nicolae Văcăroiu a declarat că nu a participat la nicio întâlnire separată cu Poncelet. Consideră că acest concern există deja în România şi că nu are nevoie de pile pentru a pătrunde pe piaţa din ţara noastră.

Dezminţirea preşedintelui Senatului vine în urma unor informaţii apărute în săptămânalul francez Le Canard Enchainé conform cărora Poncelet i-ar fi cerut omologului său român, Nicolae Văcăroiu, cu ocazia unei întâlniri oficiale pe care cei doi oficiali au avut-o pe 15 februarie la Paris, să faciliteze construirea unui complex comercial în România.

Preşedintele Senatului francez a fost citat ieri în calitate de martor, în acest dosar. El a dezminţit toate acuzaţiile şi a anunţat că îl va da în judecată pe Bertoldi pentru calomnie.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual