Percheziții la Centrul de Transfuzii din Craiova! Angajații, suspectați că ar fi vândut ilegal sânge

Percheziții la Centrul de Transfuzii din Craiova! Angajații, suspectați că ar fi vândut ilegal sânge
La Centrul de Transfuzii din Craiova sunt efectuate, miercuri, percheziții de către polițiști și procurori care vizează activitatea instituției.
Surse judiciare au declarat că sunt vizați un medic și o asistentă care ar fi vândut sânge ilegal, scrie Agerpres.
Percheziția la Centrul de Transfuzii Craiova vine la trei săptămâni după ce polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Craiova au început o anchetă la Spitalul Municipal "Filantropia" din Craiova pentru moarte suspectă, după ce conducerea unității spitalicești a sesizat organele penale cu privire la faptul că doi pacienți ar fi decedat în condiții suspecte în urma unor transfuzii.
O femeie de 81 de ani și un bărbat de 67 de ani ar fi decedat în urma transfuziilor care le-au fost făcute la Spitalul "Filantropia".
Citește și:
- 21:59 - O nouă filială AUR prinde viață în Dâmbovița. De astăzi, partidul este prezent și în comuna Brezoaele
- 21:38 - Premierul desemnat al României și-a prezentat programul de guvernare, în exclusivitate, în presa străină
- 20:37 - Decizie istorică la Bruxelles: Uniunea Europeană deschide primele negocieri de aderare cu Ucraina și Republica Moldova
- 20:16 - Avertisment de la Washington: stocurile de gaze ale Europei, la minimul ultimilor cinci ani, iar SUA „nu mai au gaz suplimentar de oferit”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























