Florin Piersic, în lacrimi după moartea prietenului Alexandru Arșinel

Maestrul Florin Piersic
Maestrul Florin Piersic a vorbit, în exclusivitate la Realitatea Plus, după vestea mortii lui Alexandru Arșinel.
„Atunci când era foarte bolnav la Cluj și a fost operat de profesorul Lucan. Îmi pare bine că pot să vă spun asta și îmi pare și rău. Singurul care a venit, din actorii români, să se îngrijească de el am fost eu. M-am dus la spital la profesorul Lucan, i-am dus alimente. Știam că e bolnav, dar toți suntem bolnavi, nu suntem niciunii sănătoși dacă am trecut de o anumită vârstă. Nu știam că e așa de grav. Nu pot să suport moartea colegilor mei. În fiecare zi, în fiecare săptămână, în fiecare lună… în fiecare două-trei zile moare cineva. A fost un artist popular, foarte iubit, e greu să relatez…”, a transmis Florin Piersic, în exclusivitate la Realitatea PLUS.
Alexandru Arșinel a murit, joi seara, la vârsta de 83 de ani. Actorul era internat la Spitalul Universitar din Capitală, în secția de Terapie Intensivă, după ce a avut nevoie de asistență medicală.
Citește și:
- 06:59 - Liderul unei grupări religioase din Cluj, arestat pentru că ar fi agresat cel puțin patru minore. Cum acționa bărbatul
- 23:36 - Kelemen Hunor: „Nu putem doborî nicio dronă, deși intră peste noi”
- 23:32 - Kelemen Hunor, avertisment dur: „Dacă îl alegi pe Tomac, îl alegi pe Băsescu. Acest guvern este o invenție românească, un monstru când aprinzi lumina”
- 23:07 - Incendiu în apropierea unei pensiuni din Sulina. Pompierii au intervenit cu ambarcațiuni pentru stingerea focului
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























