Actual· 1 min citire

Caz ȘOCANT la Galați: CE a făcut un deținut infectat cu COVID-19

Caz ȘOCANT la Galați: CE a făcut un deținut după ce a aflat că este infectat cu COVID

Caz ȘOCANT la Galați: CE a făcut un deținut după ce a aflat că este infectat cu COVID

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 20 oct. 2020, 14:34

Un deținut al Penitenciarului de Maximă Siguranță Galați a fost testat pozitiv cu virusul Sars-CoV-2 în urma testării făcute la spitalul la care a ajuns de urgență după ce s-a automutilat și a înghițit o baterie de telecomandă, relatează realitateadegalati.net.

Un deținut al penitenciarului Galați a recurs la un gest disperat, fără să se stie pentru moment care au fost cauzele care l-au determint să facă asta. Bărbatul s-a automutilat, tăindu-se pe față și înghițind o baterie de la telecomandă. Totul s-a petrecut la sfârșitul săptămânii trecute, mai exact sâmbătă, în jurul orei 19.50.Deținutul a fost transportat la unul din spitalele publice din Galați pentru a fi consultat și tratat de un chirurg. Acolo a fost testat pozitiv cu noul coronavirus și a fost trimis la Penitenciarul Spital Bucureşti – Rahova pentru continuarea îngrijirilor. În prezent, starea bărbatului este stabilă.În cadrul penitenciarului a fost începută o anchetă epidemiologică. Până acum nici un angajat sau deținut nu a manifestat simptome specifice Covid-19.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual