Actual· 1 min citire

15 oameni, ÎNJUNGHIAȚI într-un metrou din Japonia. Agresorul a dat foc trenului după atac

Atac Japonia. Foto: captură Twitter

Atac Japonia. Foto: captură Twitter

Scris de Irina Chirtoc Publicat: 31 oct. 2021, 15:37

Clipe de groază pentru călătorii dintr-un metrou, în Tokyo. Duminică, un bărbat i-a atacat cu un cuțit, după care a provocat un incendiu. Cel puțin 15 persoane au fost rănite. 

Potrivit presei din Japonia, după ce i-a atact pe călători, agresorul a aruncat un lichid inflamabil în jurul trenului și i-a dat foc.

Unul din cei 15 răniți se află în stare gravă.

Atacul a fost filmat. În imaginile apărute pe Twitter, oamenii aleargă speriați și încearcă să iasă pe geamuri pentru a scăpa.

JUST IN - Man with knife sets a train in #Tokyo on fire, attacker detained; at least 15 injured.pic.twitter.com/Oz5cUEh055

Atacatorul a fost reținut.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual