Actual· 1 min citire

DIICOT: Soția lui Dincă, cercetată pentru complicitate la omor

6 sept. 2019, 13:08
Actualizat: 6 sept. 2019, 13:12
DIICOT: Soția lui Dincă, cercetată pentru complicitate la omor

DIICOT: Soția lui Dincă, cercetată pentru complicitate la omor

Articol scris de Realitatea.NET
Sursă: REALITATEA.NET

Procurorii DIICOT au extins urmărirea penală în cazul de la Caracal și pentru complicitate la omor, pe numele soției lui Gheorghe Dincă, a declarat, vineri, șeful DIICOT, Felix Dănilă.

Șeful DIICOT a declarat, vineri, că cercetarea penală a fost extinsă pe numele Elenei Dincă, soția lui Gheorghe Dincă, pentru complicitate la omor, după sesizarea mamei Luizei Melencu.

„În data de 23 august 2019 s-a dispus extinderea urmăririi penale in rem și pentru complicitate la omor urmare a sesizării formulate de mama victimei Melencu Luiza Mihaela în data de 22 august 2019 cu privire la o presupusă activitate infracțională a numitei Dincă Elena, soția inculpatului”, a spus Bănilă.

De asemenea, în data de 2 septembrie a fost extinsă din nou urmărirea penală pentru două infracțiuni de profanare de cadavre sau morminte, potrivit șefului DIICOT.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual