Advertising
Advertising
Al treilea deces din cauza gripei în Sibiu: o femeie a murit la spital. Avertismentul medicilor

O altă femeie a murit din cauza gripei în România. Măsurile recomandate de DSP.
Scris deRealitatea.NET
Publicat16 ian. 2026, 12:24
SursăRealitatea NET
O femeie de 64 de ani din Șeica Mare, județul Sibiu, a murit din cauza gripei, acesta fiind al treilea deces înregistrat în județ în ultimele zile. Femeia, nevaccinată antigripal și cu multiple afecțiuni, a fost internată inițial la Spitalul de Pneumoftiziologie Sibiu, iar după agravarea stării a fost transferată la Spitalul Clinic Județean de Urgență, unde a decedat la scurt timp.
Citește și
- 12:57Cum să ai pielea fermă mai mult timp. 12 pași care încetinesc îmbătrânirea
- 11:58Șapte alimente considerate sănătoase care pot provoca balonare. Avertismentul unui nutriționist
- 11:51Epidemie de Ebola în Congo: 1.003 cazuri confirmate, 254 de decese și mii de persoane căutate de autorități
- 11:11De ce este recomandat să bei lichide calde în zilele caniculare. Ce spun specialiștii
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























