Farmaciştii băcăuani au fost miercuri în grevă japoneză

Farmaciştii băcăuani au fost miercuri în grevă japoneză
Farmaciştii băcăuani s-au alăturat colegilor din ţară şi au intrat miercuri în grevă japoneză. Farmaciştii se plâng că nu au mai încasat nici un ban de la Casa de Asigurări de Sănătate din luna iunie si din această cauză nu se mai pot aproviziona cu medicamente.
\"Farmacia noastră este în greva japoneză, dar totuşi nu am întrerupt activitatea. Nu avem cum, trebuie să onorăm reţetele şi avem o adresabilitate la reţetele de copiii, bineînţeles şi pensionari\", a declarat Cornelia Lăptoiu, farmacistă.
Luana Grigoraş, preşedintele Colegiului Farmaciştilor Bacău, a precizat că \"Nu mai avem bani cu ce să plătim furnizorii şi atunci ne facturează penalităti. Ca orice contract care nu este respectat din punct de vedere legal\".
Citește și:
- 14:51 - Zodiile inflluentata de luna Plină din această perioadă, începând cu data de 1 mai. Planul profesional se va reconfigura
- 13:34 - Ce riscuri ascund micii consumați în exces și combinați cu berea. Avertisment din partea specialiștilor
- 11:48 - Alimentul iubit de români care poate deveni periculos. Semnal de alarmă de la un medic epidemiolog
- 10:41 - Soluții naturale și la îndemâna oricui pentru gândacii de bucătărie. Vei scăpa de ei în numai câteva ore
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














