Accident teribil în Constanţa. A căzut cu parapanta pe un stâlp de înaltă tensiune
Accident teribil în Constanţa. A căzut cu parapanta pe un stâlp de înaltă tensiune
Un bărbat a ajuns în stare gravă la Spitalul Judeţean Constanţa, după ce a căzut cu parapanta pe un stâlp de înaltă tensiune, pe care l-a pus la pământ, incidentul având loc sâmbătă după-amiază, în zona staţiunii Jupiter.
Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Dobrogea, pompierii au fost solicitaţi, sâmbătă, să intervină în Jupiter, după ce un bărbat care se dădea cu parapanta a pierdut controlul aparatului de zbor din cauza vântului puternic şi a intrat într-un stâlp de înaltă tensiune, scrie Mediafax.
În urma impactului, stâlpul respectiv a fost pus la pământ.
Pompierii au intervenit pentru a-l scoate de acolo pe bărbat şi pentru a îndepărta cablurile de înaltă tensiune, astfel încât să nu existe pericolul de electrocutare.
Citește și:
- 14:45 - Prăjitură pufoasă cu pere și scorțișoară. Rețeta unui desert perfect pentru minivacanța de 1 Mai
- 14:28 - Suplimentul pe care multă lume îl consumă, dar care poate fi toxic. Semnal de alarmă tras de un neurolog
- 13:33 - Ce poți face cu cenușa de lemn. Este extrem de benefică în grădină. Află de ce!
- 12:39 - Alimentul care luptă împotriva colesterolului. Ce recomandă nutriționistul Mihaela Bilic
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














