Discurs uluitor! Cu cine sunt sfătuite fețele bisericești să voteze!

Thursday, 21 November 2019, 21:13, Sursă: Realitatea.NET

Apele se agită tot mai mult înaintea alegerilor prezidențiale din 24 noiembrie. 

Adaugă părerea ta

Pe grupurile de WhatsApp PSD circulă o înregistrare în care se aude cum fețelor bisericești li se induce ideea că trebuie să voteze un anumit candidat, este vorba despre candidatul PSD, Viorica Dăncilă.

"Fratilor, avand in vedere ca alegerile se apropie si ca este un duh rau care pluteste, va spun care va fi pozitia fratiei in urma consultarii cu mai multi parinti. Vom vota cu Viorica Dancila. Chiar daca, intr-adevar, nu este candidatul cel mai dorit de noi, dar in raport cu Iohannis este raul cel mai mic. Vrem, nu vrem, desi suntem anti-PSD, PSD a marit salariile profesorilor, doctorilor, a oprit exodul doctorilor catre Occident.

Deci, la ora actuala, fiind si ortodoxa, fiind mama care a infiat un copil, consideram ca ea este raul cel mai mic. Nu spunem ca este asa cum ar fi trebuit sa fie, ne-am fi dorit un candidat adevarat, dar acesta este neamul la ora actuala. Dar in niciun caz nu vom vota Iohannis. Si mie mi-a fost greu sa iau aceasta decizie, dar m-am consultat cu inalti parinti, cu oameni pe care cu totii ii iubim. Va iubesc si Doamne-ajuta!" este mesajul care se aude pe înregistrare și care aparține, potrivit mărturiilor, unui lider al unei Frății Ortodoxe.

Românii vor vota pe 24 noiembrie, în turul II al alegerilor prezidențiale, următorul președinte al României.

Klaus Iohannis, președintele în funcție, susținut de PNL, se duelează cu Viorica Dăncilă, fost premier și actual președinte PSD și candidat din partea acestui partid.

Comentarii Existente
2019-11-22 00:03:16
Cetateanul

Johannis tata, este vremea sa ti se dea si tie cu flit !

2019-11-22 05:15:57
Cine voteaza veorica !!!?

Trebuie sa fie redus mintal !!!

2019-11-22 08:27:42
Adrian

Mesajul se adreseaza in special pensionarilor, sau cei peste 60 ani. Adica generatia aia care a lasat mostenire tineretului 300 de spitale si 16.000 de biserici. Cel putin asa arata statistica din 2018. Ca sa faci asa ceva trebuie sa ai probleme serioase la mansarda. Tineretul nu pune botul la aberatii din astea. Problema insa la tineret este absenta la vot. Daca iese psd poate mai aloca fonduri sa se construiască cateva mii de biserici. Suntem in Romania, anul 2019, da .

2019-11-22 09:02:33
Cetateanul

Pentru idiotii utili . Tara asta are probleme serioase pe care Johannis nu s-a "obosit in cinci ani sa le ridice : - dreptul la viata, nu radare ridicole ci inchisoare pentru oricine ucide din culpa in accident de masina, se putea organiza un referendum pe aceasta tema vitala si la propriu si la figurat, - a tradat fluierand referednumul pentru familie, a spus ca Dragnea castiga si alte balarii, Dragnea sincer oricum pica si individul de mai sus stia acest lucru, - avand o asa-zisa criza pe piata muncii trebuie organizat un referendum pe tema normarii muncii in tara sau macar pentru ameliorarea fenomenului exploatarii, concret firmele amendate care schimba personal des . Ce vrea acest Johannis in care am avut incredere recunosc si l-am votat, este sa ne dezbine, este evident . Sa nu ne prezentam la referendumul pentru familie, sa fim rai, sa dam cu flit altora .Sa ne dedicam viata pentru a imbogati pe altii in capitalism, familia in viziunea acestui individ este o optiune, nu o valoare . Si va dezbina orice idiot util din tara asta pentru ca sunt multi naivi care-l mai cred . Nu va construi absolut nimic ,

2019-11-22 09:14:47
Cetateanul

Si OUG 13 a fost oprit de oameni ca si mine, care ne-am saturat sa fim mintiti si furati si refuzam sa parasim tara ! Nu m-am prezentat la asa-zisul referendum organizat de USR, deoarece era consultativ, fara efect juridic si eram 100% ca acest individ isi va aroga cu aroganta desigur meritul pentru reusita, asa ca daca vrei sa te lauzi cu ceva, fa tu, nu-i pune pe altii sa faca si apoi sa te lauzi uite domnule cine mi-s eu !

2019-11-22 09:45:54
dracusorul rosu

Acestor hamesiti in sutana ar trebui sa li se interzica sa faca politica. Nu la crapa brazul de rusine?!

2019-11-22 09:56:16
Cetateanul

RE Dracusorul Voi, capitalistii deliranti aveti o agenda clara : sa distrugeti orice forma robusta de organizare care se poate opune cu forta ideologiei voastre . Familia si credinta !

2019-11-22 11:20:38
Adrian

Cetatene...hai sa-ti dau un exemplu clar de "forma robusta de organizare" Intreaga UE numara 43.000 de angajati. La noi primăria capitalei are 45.000 angajati. Îndrăznește sa crezi, cum ziceti voi comunistii. Mai cititi si voi statistici nu doar FB. Asta inseamna sa ai la guvernare partide gen psd. Nu e vorba doar de psd. Toate partidele de stanga ar trebui interzise prin lege, indiferent de denumire.

2019-11-22 12:17:21
Crăcea Claudiu Daniel

Sunt ortodox de generatii . M-am hotarat . Sa fie Fratia Voastra a Dracului de Securisti si Comunisti ma botez in alta religie. V-am acceptat si homosexualitatea , si fatarnicia , si cersetoria , si pacatele , dar Fratia cu Hotii nu v-o mai accept.

Alte articole din: LOCAL