Actual· 1 min citire

VIDEO | Polițist surprins dormind în mașina de serviciu: „Așteptăm să avem o misiune”

Sursa foto: Captură video / TikTok

Sursa foto: Captură video / TikTok

Publicat6 mai 2022, 16:43
Actualizat6 mai 2022, 16:45
SursăRealitatea PLUS

Un polițist a fost surprins dormind în mașina de serviciu, în timp ce un alt agent, aflat în autoturism, se juca pe telefon. Cei doi au fost găsiți într-un pasaj, feriți de ochii lumii. Întrebați de un cetățean despre activitățile lor, oamenii legii au răspuns că... așteaptă misiuni. 

Incidentul ar fi avut loc zilele trecute, sub un pod din Sectorul 1, unde polițiștii rutieri din București obișnuiesc să parcheze pentru odihnă. Un șofer care a trecut cu mașina pe lângă o autospecială a Brigăzii Rutiere, a observat că agentul care stătea la volan părea să fi ațipit.

Cetățeanul a scos telefonul și a început să filmeze. Inițial, acesta a claxonat, însă polițistul din mașină a rămas fără reacție. Apoi, colega sa, care a început să zâmbească, l-a înghiontit ușor și l-a făcut atent spre omul care îl filma.

„Somnicul e bun? Somnul, somnul e bun?”, a întrebat cetățeanul, în timp ce polițistul descumpănit părea că nu-l aude.

„Ce somn? S-a întâmplat ceva?”, a răspuns, în cele din urmă, agentul.

„Păi doamna e pe telefon, tu dormi”, a replicat cetățeanul care filma.

„Așteptăm să avem o misiune”, a explicat polițistul rutier.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual