Tăriceanu
Tăriceanu
Premierul Călin Popescu Tăriceanu a ţinut să felicite Ministerul Apărării pentru participarea la organizarea Summit-ului NATO de la Bucureşti. "Faptul că la patru ani de la aderare am devenit gazde şi organizatori ai summit-ului celei mai puternice organizaţii politico-militare din istorie spune multe despre locul pe care îl are România în cadrul Alianţei", a declarat premierul.
Potrivit lui Tăriceanu, Guvernul va aloca resurse pentru dotarea armatei. În ultimii ani, bugetul alocat Ministerului Apărării a crescut în mod constant, a explicat premierul. El s-a referit în mod special în discursul său la nevoia unei mai bune gestionări a bugetului Ministerului Apărării şi a patrimoniului instituţiei, pentru scăderea presiunii asupra bugetului de stat.
Felicită Ministerul Apărării pentru eforturile depuse. Faptul că la 4 ani de la aderare am devenit gazelede summitului spune multe despre ... a confirmat evolutia pozitiva a ţării noastre
2+30 guvernul va aloca 3-00 400
Vă solicit să aveţi o gestionare mai eficientă a bugetului
Sunt necesare măsuri de valorificare a patrimoniului Ministerului Apărării pentru uşurarea sarcinii asupra bugetului de stat.
Citește și:
- 22:12 - Anca Alexandrescu: ”Ilie Bolojan și miniștrii din interiorul guvernului preiau ministerele interimar și au 45 de zile la dispoziție să nenorocească definitiv țara”
- 20:41 - George Simion, în direct la Realitatea PLUS: ”Vrem la guvernare pentru a organiza alegeri corecte. AUR, dispus la concesii în favoarea României”
- 20:26 - Alertă în județul Maramureş. Vântul a antrenat praf de minereu steril neferos de pe trei iazuri
- 20:03 - Ziua internațională a piloților - Cezar Osiceanu
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














