Advertising
Advertising
Ultimatum pentru Guvernul Bolojan. Angajații din Sănătate, la un pas de grevă generală. Sindicatele amenință cu blocarea spitalelor dacă se taie din salarii

Angajații din sistemul Sanitar avertizează cu greva generală dacă li se taie din salarii.
Scris deRealitatea.NET
Publicat16 ian. 2026, 09:41
SursăRealitatea PLUS
Angajații din sistemul sanitar transmit unul dintre cele mai dure avertismente din ultimii ani: dacă Guvernul va reduce salariile cu 10%, întregul sector este pregătit să declanșeze greva generală. Reacția vine după ce în transparență decizională a apărut un proiect care prevede diminuarea cheltuielilor salariale în toate instituțiile publice.
Citește și
- 15:32Situație rară la Evaluarea Națională: un elev din Oradea a susținut examenul din spital, după ce i s-a făcut rău
- 14:06Îngrijirea tenului la adolescenți. Ghid complet pentru prevenirea imperfecțiunilor
- 12:57Cum să ai pielea fermă mai mult timp. 12 pași care încetinesc îmbătrânirea
- 11:58Șapte alimente considerate sănătoase care pot provoca balonare. Avertismentul unui nutriționist
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























