Surpriză COLOSALĂ la Campionatul Mondial din Rusia. Încă o mare echipă pleacă acasă

După Argentina, Spania a părăsit și ea Campionatul Mondial! Rușii au produs surpriza, trecând de iberici în urma loviturilor de departajare (4-3).

A fost 1-1 după 120 de minute. Autogolul lui Ignashevich a adus Spania în avantaj, însă Dzyuba a egalat pe finalul primei reprize, din penalty. A fost singura șansă de gol a Rusiei din acest meci, în care Spania a avut mai mult de 1.000 de pase.

S-a ajuns la loviturile de departajare, acolo unde ibericii au ratat de două ori, prin Koke și Iago Aspas, rușii transformând de fiecare dată.

De la căderea Uniunii Sovietice, Rusia e în premieră în sferturile unui Campionat Mondial.

Mai multe despre acest subiect, puteţi citi pe Realitateasportiva.net!