Advertising
Advertising
Tăriceanu spune că PNL și PSD ar trebui să treacă în opoziție „având în vedere ostilitatea care s-a creat”

Colin popescu Tăriceanu
Scris de Realitatea.NET Publicat: 30 apr. 2026, 13:31
Fostul prim-ministru Călin Popescu-Tăriceanu îndeamnă PNL și PSD să ia o pauză, să meargă în opoziție, ca să își aducă aminte cine sunt de fapt, din punct de vedere doctrinar și ideologic.
Citește și
- 23:39Elena Lasconi, despre scenariul alegerilor anticipate: ”AUR ar lua 70-80% din voturi”
- 22:35Domnic Fritz, după ce președintele a somat partidele să negocieze pentru un guvern minoritar:”Sunt în contact cu Ilie Bolojan şi Kelemen Hunor”
- 21:06PNL Ialomița s-a „reformat” cu oameni racolați de la alte partide. Cine este noul șef al liberalilor ialomițeni?
- 21:02Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























