Advertising
Advertising
Percheziţii de amploare la Fondul de Garantare, şpagă pentru credite "Prima Casă"
Percheziţii de amploare la Fondul de Garantare, şpagă pentru credite "Prima Casă"
Scris deRealitatea.NET
Publicat19 iul. 2018, 09:44
Actualizat19 iul. 2018, 11:27
Percheziţii de amploare, joi dimineaţă, la Fondul de Garantare a Creditelor, instituţia care supraveghează şi aprobă dosarele pentru creditele imobiliare "Prima Casă", dar și credite garantate de stat pentru IMM-uri. Opt persoane vor fi puse sub invinuire, iar 60 vor fi audiate ca martori. Potrivit surselor Realitatea TV, mita pentru un aviz pozitiv varia între 200 şi 500 de euro.
Citește și
- 19:21Imagini șocante: mașină cuprinsă de flăcări după un accident
- 23:19Putin, telefon surpriză de ziua lui Trump. Despre ce au discutat cei doi lideri
- 23:09Apelul Cristelei Georgescu către părinți: „Să le dăm copiilor nu doar un nume de sfânt, ci un reper moral. Citiți-le viețile sfinților!”
- 23:01Schimbare de strategie la Palatul Victoria. Adrian Veștea continuă programul lui Bolojan, dar anunță excepții: „Nu poți tăia la paușal. Vom analiza de la caz la caz, au fost zone vulnerabile afectate”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























