Coronavirus - România: 18791 de cazuri confirmate

Vezi mai multe detalii

Liviu Dragnea, la sediul instanţei supreme: "Am și eu dreptul la un proces echitabil"

Thursday, 30 January 2020, 11:00 Sursă: Realitatea.NET

"Am crezut și încă mai cred că un om nu poate fi condamnat decât de o instanță constituită legal. Știu că s-a spus în presa că vreau a ies cu orice preț de la închisoare. Puteam plăti un preț, dar nu am a vrut. Cred că și eu am dreptul la un proces echitabil ca orice om”, a spus Dragnea la sediul ÎCCJ.

Liviu Dragnea a fost condamnat, în mai 2019, la 3 ani şi 6 luni de închisoare cu executare în dosarul privind angajările fictive de la DGASPC Teleorman.

În cererea care a fost depusă la Inalta Curte de Casaţie şi Justiţie de avocaţii lui Dragnea se arată că fostul lider PSD formulează contestaţie la executare.


Citeste totul despre:


Alte articole din: ACTUAL
Adaugă părerea ta
Comentarii Existente
2020-01-30 11:35:37
Baaa...

ti se pare echitabil sa ai casa pe 2 strazi? Lucrand la stat de mic?

2020-01-30 11:39:06
Bracon Ioan

Dacă a-și avea acces la dosarul condamnatului Dragnea Liviu, în mod cu totul imparțial, sigur a-și putea critica, sau aprecia soluția de condamnare, dată de instanță.

2020-01-30 11:45:37
cozma ioan

dragnea e condamnat POLITIC dar pe prostia lui si mermeleala confuza de fitilist ! iata NU A DAT LEGEA CARE FIXA PRAGURILE DE CERCETARE PENALA ASA CUM A SPUS CCR ! adica si pt o gaina , faci puscarie=penal !NU a dat legea raspunderii judecatorilor , care este prevazuta in constitutie de v17 ani ! pai cine crede ca pt 10,000 euro sunt necesare 588 de pagini de motivare ?judecatorii care vor lefuri si pensii grase si au fost privilegiati de individ ? n-am de ce-l plange fiindca si-a batut joc de 5 milioane de pensionari neaplicand art 102 din legea 263/2010 !acu punctul era de 1800/2000 lei !

2020-01-30 11:58:18
Dl Dragne nu a fost interzis la Ialta ,ca..ca cine bre ?

Dl Baa,părinții revoluției,Dan Iosif,Ioan Dincă si dl Măriesi nu ne-au spus ca nu avem voie sa avem două case si nici ca nu avem dreptul sa trimitem in judecată pe ticăloșii care sunt plătți sa denigreze.Ce daca ar avea Tel Drum ,ce daca are hotel,ferma agricola ,bre,asta numai un liberal ar avea dreptul să le aibă .Dle presedinte,mai citiți si pe net și perminteți jnjurii la demitari !

2020-01-30 12:15:39
johnneil

Daca asta este in puscarie pot sa-i spun ca este puscarias? Multumesc! PUUSCAARIIAAASUUULEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2020-01-30 12:25:05
Batalion disciplinar

Pentru unii pușcăria este mai ușoară decăt serviciul militar obligatoriu.

2020-01-30 12:58:21
Costel

PSDiștii ăi tot plăng de milă lui Dragnea și Ceaușescu.

2020-01-30 13:58:05
Biju Calotă

Dragnea este la închisoare pentru că a vrut să văndă tara rușilor si chinezilor.

2020-01-30 14:16:00
Theodor

Un sincer si racoros LA MULTI ANI !!! e tot ce va doresc... d-le Dragnea Sincer...e prea putin ce ati primit Dar na....undeva tot ti ai bagat mustaza de ai primit asa putin asa i bre?

2020-01-30 14:28:09
Citizen

Ai dreptul sa taci si sa stai acolo ca asa meriti, dracneo!

2020-01-30 15:19:57
sugipulacutotcuneamutau

Ai dreptul sa sugi pula poporului roman cu tot cu familia ta. Dreptul asta il ai te asigur

2020-01-30 17:35:41
Justiția ne imaprte ăn cinstiți si Johnneli ,sau mai stiu ce justițiari pe avere suntem...

Pă vedeti ce bine neî[ntelegem ,dle Johnneil,Lenin a făcut pârnaie.Mandela , si Nehru al indiei,da,puscăriților .Unii n-au mai apucat ca sa le poti zice,Maniu,Brătianu,Ceusescu ,Pătrăsacanu., tot puscăriași sunt.De aia zic ,daca nu ave'i capre,merge'i la pescuit decât sa cercetați misterele umane al poliicienilor,din care sper sa nu fiti.Ca atunci ?Atunci ce..

2020-02-02 19:45:50
Brustureanu

Sa stea la mititica mult și bine s-a crezut d-zeu când el era cel mai mare dobitoc !!

Alte articole din: ACTUAL