Advertising
Advertising
Bani de la stat pentru românii care îşi montează centrale sau panouri solare

Bani de la stat pentru românii care îşi montează centrale sau panouri solare
Scris deRealitatea.NET
Publicat10 mai 2016, 12:28
Actualizat10 mai 2016, 14:32
În acest an, Administrația Fondului pentru Mediu va derula Programul „Casa Verde" privind instalarea sistemelor de încălzire care utilizează energie regenerabilă, pentru care s-au alocat 44 milioane lei pentru finanţarea contractelor în vigoare şi 95 milioane lei pentru contracte noi şi se estimează că aproximativ 15.000 de persoane fizice vor beneficia de finanţare, a declarat în cadrul unui interviu acordat Agerpres István Jakab, președintele Administraţiei Fondului pentru Mediu (AFM).
Citește și
- 19:55Top 2026: Destinația din Europa care ocupă primul loc la siguranță pentru turiști
- 19:46Reacția lui Nicușor Dan după acuzațiile Iranului la adresa României: „Avem un parteneriat strategic”
- 19:28Nicușor Dan spulberă zvonurile despre suspendare: „Nu cred că este cazul”
- 19:18Consilierii USR au idei trasnite: „În străinătate, ca turist, îmi place să merg şi în cimitire”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























