BĂTAIE crâncenă în derby-ul Banatului: fanii s-au încăierat!

Derby-ul Banatului, ASU Poli Timișoara - UTA Arad, scor final 2-1, a fost presărat cu lupte pe cinste, atât âîn tribune, cât şi în teren.

La pauza acestei partide, suporterii celor două formații s-au luat la bătaie în tribunele stadionului Dan Păltinișanu. Suporterii vizitatori au părut să-i atace pe o parte a fanilor timișoreni aflați în acel sector. Şi-au împărţit pumni şi picioare.

Forţele de ordine au intervenit cu greu. Conflictele au continuat şi între jucători. Timişoreanul Mera şi arădeanul Curtuiuş au fost eliminaţi în startul reprizei secunde: ei s-au încăierat după un fault al fundaşului gazdelor, conform Digisport.