Advertising
Advertising
Bolojan a scos un miliard din rezerva statului ca să dea ministerelor conduse de reziști

Bolojan a strânit controverse cu o serie de măsuri pe care le-a luat fără să dea explicațiii
Scris deRealitatea.NET
Publicat26 dec. 2025, 11:12
Actualizat26 dec. 2025, 11:15
Guvernul a aprobat în ultima ședință din acest an, o serie de hotărâri prin care alocă peste 980 de milioane de lei din fondul de rezervă, pentru suplimentarea bugetelor mai multor instituții. Surpriza vine din distribuția banilor: cele mai mari sume merg către ministere conduse de USR.
Citește și
- 23:12Cum să mănânci ieftin la mare: Eforie Nord are autoserviri cu mese de la 8 lei. Trucuri ca să-ți reduci bugetul de vacanță
- 18:48Rabla 2026: Schimbări majore și reguli noi pentru persoanele fizice
- 14:39România a primit 2,25 miliarde de euro din PNRR. Nazare: „Este o veste bună, dar și un semnal că banii europeni vin când reformele sunt duse la capăt”
- 14:13România preia președinția Consiliului de Administrație al Center of Excellence in Finance
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























