Advertising
Advertising
România și alte 11 state UE cer fonduri suplimentare pentru tranziția către energia verde

Energie verde
Scris de Realitatea.NET Publicat: 23 iun. 2026, 11:33
Un grup de 12 state membre ale Uniunii Europene, printre care România, Polonia, Bulgaria și Estonia, solicită consolidarea fondului european destinat sprijinirii tranziției energetice a statelor mai puțin dezvoltate, potrivit unei scrisori analizate de Reuters.
Citește și
- 11:55Criza politică lovește bursa: toți indicii Bursei de Valori București au deschis pe roșu
- 11:53De ce se scumpesc carburanții în România când petrolul se ieftinește. Măsura care poate lovi șoferii
- 11:44Preluarea Carrefour România de către Pavăl Holding, aprobată de Consiliul Concurenței
- 11:35Lovitură dată de ANAF: o „fabrică” de criptomonede ascunsă de ochii autorităților, descoperită la Satu Mare
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























