Advertising
Advertising
Zeci de oameni, îngropați de vii sub un munte de gunoaie. Un mort și 38 de dispăruți după prăbușirea unei gropi de gunoi din Filipine

Mai multe persoane sunt disparute iar o tânără a murit după prăbușirea unei gropi de gunoi din Filipine.
Scris deRealitatea.NET
Publicat9 ian. 2026, 08:58
SursăRealitatea NET
Un munte de gunoi s‑a prăbușit joi în groapa de deșeuri Binaliw din orașul Cebu, în centrul Filipinelor. O femeie de 22 de ani a murit, iar 38 de oameni sunt dați dispăruți.
Citește și
- 15:14Ucraina continuă să lovească în Rusia. Atac supra unei stații care alimentează cu combustibil Moscova
- 14:45Ursula von der Leyen, vizată de o anchetă de proporții. Șefa Comisiei UE a participat la discuții cu Zelenski și lideri UE
- 13:31Noapte de coșmar în Ucraina. Atacurile rușilor au lăsat în urmă morți și zeci de răniți
- 13:12Francezii au ajuns să gătească ouă, friptură și popcorn direct în soare - VIDEO
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























