Advertising
Advertising
Elevii, fără telefoane mobile la ore! Se renunță și la învățatul „pe de rost”: reformă surprinzătoare în Educație, în Bulgaria

Elevii, fără telefoane mobile la ore! Se renunță și la învățatul „pe de rost”: reformă surprinzătoare în Educație, în Bulgaria/ Profimedia
Scris de Realitatea.NET Publicat: 27 aug. 2025, 10:38
Autoritățile din Bulgaria pregătesc o schimbare majoră în sistemul de învățământ preuniversitar: elevii nu vor mai avea voie să folosească telefoanele mobile în școli. Măsura ar urma să intre în vigoare începând din luna noiembrie.
Citește și
- 08:00Cum a ajuns un copil de doar 3 ani în mijlocul crocodililor: scene șocante la ZOO, în Marea Britanie
- 07:53Bilanțul cutremurelor din Venezuela urcă la 235 de morți și peste 4.300 de răniți: eforturile de salvare continuă
- 23:52Alertă aeriană în capitala Ucrainei. Mai multe explozii au fost auzite în Kiev, la scurt timp după avertizare
- 23:28Discuții aprinse în culise. Mesajul dur primit de Benjamin Netanyahu de la Donald Trump
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























