Advertising
Advertising
Suspecții de COVID, ținuți cu orele în curtea spitalului din Piatra Neamț, sub cerul liber

Suspecții de COVID, ținuți cu orele în curtea spitalului din Piatra Neamț, sub cerul liber
Scris de Realitatea.NET Publicat: 6 oct. 2020, 15:26
Zeci de pacienți au fost ținuți în curtea Spitalului Județean Neamț pentru că medicii nu mai făceau față numărului mare de suspecți de COVID. Bătrâni cu vârste de peste 70 de ani stau așezați pe scaune, în frig, de 12 sau chiar 14 ore. Unii dintre aceștia sunt conectați la perfuzii sub cerul liber și așteaptă să fie consultați sau să primească un diagnostic de la medici, relatează Realitatea PLUS.
Citește și
- 18:53Negocieri eșuate pentru noul Guvern: PSD respinge oficial rotativa propusă de USR
- 18:27Verdict de la Bruxelles: România nu îndeplinește criteriile pentru trecerea la moneda euro
- 18:00Ion Cristoiu: „Bătălia pe viață și pe moarte în Coaliție. Miza este ca USR să fie scos de la ciolan, măcar două zile”
- 16:51Schimbare majoră la medic. Programările online are putea deveni obligatorii. Ce se întâmplă cu istoricul medical?
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























