Ultimele Stiri· 1 min citire

OMV Petrom, amendată de Garda de Mediu după ancheta noastră

OMV Petrom, amendată de Garda de Mediu după ancheta noastră

Publicat14 apr. 2014, 09:31
SursăObservatorul Prahovean

După ce observatorulph.ro a publicat o serie de articole despre poluarea provocată de scurgerile de țiței din zona de exploatare a sondelor OMV Petrom din Băicoi, Garda de Mediu Prahova a amendat compania petrolieră. Sancțiunea vine în contextul experimentului "Dallas", în urma căruia reporterii observatorulph.ro au pus pe masa prefectului câțiva litri de țiței "recoltat" din zona poluată.Comunicatul Prefecturii PrahovaIn conformitate cu Ordinul Prefectului nr. 52/24.03.2014 privind constituirea unei comisii mixte pentru verificarea aspectelor semnalate de „Observatorul ... Citește mai departe...

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri