Advertising
Advertising
Alexandru Rogobete, înaintea moțiunii: „Nu există un mesia politic. Democrația nu depinde de un singur om”

Alexandru Rogobete și Ilie Bolojan
Scris de Realitatea.NET Publicat: 4 mai 2026, 12:50
Fostul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete, a transmis un mesaj public într-un moment marcat de tensiuni politice și dezbateri tot mai intense despre direcția în care se îndreaptă societatea. Acesta atrage atenția asupra tendinței de a căuta soluții rapide și lideri providențiali, subliniind că un astfel de model nu poate susține o democrație stabilă.
Citește și
- 23:39Elena Lasconi, despre scenariul alegerilor anticipate: ”AUR ar lua 70-80% din voturi”
- 22:35Domnic Fritz, după ce președintele a somat partidele să negocieze pentru un guvern minoritar:”Sunt în contact cu Ilie Bolojan şi Kelemen Hunor”
- 21:06PNL Ialomița s-a „reformat” cu oameni racolați de la alte partide. Cine este noul șef al liberalilor ialomițeni?
- 21:02Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























