Advertising
Advertising
Vindem ieftin energie ziua și o cumpărăm de 7 ori mai scump: „În luna mai, problema se va agrava!”

Dumitru Chisăliță
Scris deRealitatea.NET
Publicat11 mai 2026, 17:38
Actualizat11 mai 2026, 17:44
SursăRealitatea PLUS
România vinde energie foarte ieftin în timpul zilei și ajunge să o cumpere înapoi seara la prețuri de până la șapte ori mai mari! Dumitru Chisăliță, președintele Asociației Energia Inteligentă a declarat în exclusivitate la Realitatea PLUS că lipsa capacităților de stocare transformă surplusul de energie verde într-o pierdere uriașă pentru economie și că în luna mai, românii vor simți și mai mult scumpirile la curent.
Citește și
- 16:25Situație critică la VW: De ce a decis gigantul auto să renunțe la 50.000 de angajați
- 15:36Înconjurul României cu mașina electrică în 2026: Traseul ideal ca să eviți „pana prostului”
- 14:46Mihai Daraban: Nu toate statele membre UE tratează Dunărea ca pe un activ strategic
- 12:47Comisia Europeană blochează total exportul de oi și capre din România. Tánczos Barna acuză o decizie „disproporționată”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























