Advertising
Advertising
Pete Hegseth, atac devastator la liderii europeni: „Au beneficiat timp de zeci de ani de protecția SUA, dar s-a terminat. A fi aliat nu este un cu sens unic”

Pete Hegseth (foto: profimedia)
Scris deRealitatea.NET
Publicat24 apr. 2026, 21:00
Actualizat24 apr. 2026, 21:09
Secretarul american al Apărării, Pete Hegseth, a criticat din nou vineri aliații europeni pentru lipsa de implicare în Războiul din Iran, acuzând că aceștia profită de decenii de protecție americană fără să contribuie în mod real la efortul militar din Strâmtoarea Ormuz.
Citește și
- 14:33Parlamentul European condamnă dur incursiunile dronelor rusești în UE și cere urgentarea ajutorului pentru Ucraina
- 14:18Un lider AUR, curtat de PSD: „Am primit telefon acum o oră!”
- 14:03Despăgubiri de peste 1.000.000 RON, cerute artizanilor care au orchestrat abuzurile împotriva Realitatea PLUS. Avocatul Matei Ștefănescu explică cum vor răspunde solidar membrii CNA
- 13:49Război politic la CCR. De ce acuză Sorin Grindeanu Guvernul Bolojan de „abdicare de la rolul constituțional”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























