Actual· 1 min citire

Bătaie la un meci de baseball. Mai mulți jucători și antrenori au fost excluși - VIDEO

Bătaie la un meci de baseball

Bătaie la un meci de baseball

Publicat28 iun. 2022, 12:49
SursăRealitatea PLUS

A fost bătaie ca în filme la un meci de baseball din Statele Unite ale Americii. Jucătorii echipelor din Seattle și Los Angeles s-au încăierat în a doua repriză a meciului, care a fost întrerupt de arbitri aproape 20 de minute. 

Bătaia a început după ce un jucător al echipei gazdă s-a năpustit spre banca tehnică a celeilalte echipe pe care a acuzat-o ca joaca agresiv in mod intentionat.

În urma altercației, opt antrenori și șase jucători au fost excluși de pe teren.

„Nu ar fi trebuit să se întâmple aşa ceva. Tensiunea însă şi-a spus cuvântul, emoţiile au erupt, totul a scăpat de sub control\"\", a declarat, la final, antrenorul lui Seattle, Scott Servais.

Meciul s-a încheiat cu victoria celor din Los Angeles.

Jesse Winker was hit by a pitch and a never-ending BRAWL broke out between the Mariners and the Angels pic.twitter.com/1MgFd55vhn

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual